Sot zhvillohet derbi i madh në futbollin shqiptar
Sport
Lexohet për: 1 min.
4 muaj më parë
Linku u kopjua

Në kuadër të xhiros së tetë të Superligës së Shqipërisë në futboll, sot do të zhvillohet njëri nga derbit më të mëdhenj në futbollin shqiptar.

Në stadiumin “Arena e Demave” në Tiranë do të ballafaqohen Partizani dhe Tirana, dy skuadra që synim kanë vetëm fitoren në mënyrë që ta ruajnë hapin me skuadrat që kryesojnë tabelën dhe janë në mesin e pretendentëve për titullin e kampionit, raporton KosovaPress.

Tirana është e treta në tabel me 13 pikë, kurse Partizani ka 11 pikë në vendin e pestë.

Ndeshja do të zhvillohet nga ora 19:00.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024