​Përplasen tri automjete në tunelin e Kalimashit, 2 viktima e 3 të lënduar
Rajoni
Lexohet për: 1 min.
5 muaj më parë
Linku u kopjua

Një aksident me pasoja tragjike ka ndodhur pasditen e sotme në tunelin e Kalimashit në Shqipëri.

Bëhet e ditur se në aksidentin që ndodhi rreth orës 17:45, u përfshinë një automjet tip “Benz”, një automjet tip “Ford” si dhe një autobot.

Për pasojë, kanë humbur jetën dy persona dhe kanë mbetur të lënduar tre të tjerë të cilët ndodhen në spital jashtë rrezikut për jetën.

Një nga drejtuesit e mjeteve është banues në Kosovë, ndërsa personat që udhëtonin me automjetin tip “Ford” si dhe drejtuesi i autobotit janë banues në Kosovë.

Nuk dihen ende rrethanat e ngjarjes./A2

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024