Peja nis sot aventurën në grupet e FIBA Europe Cup
Sport
Lexohet për: 1 min.
7 muaj më parë
Linku u kopjua

Kampionia e Kosovës në basketboll, KB Peja do të nis sot aventurë në garat evropiane, respektivisht në fazën e grupeve të FIBA Europe Cup.

Me fillim nga ora 19:00 KB Peja do të zhvillojë ndeshje si mysafire e skuadrës së njohur gjermane, NINERS Chemnitz, raporton KosovaPress.

Përballja ndaj skuadrës gjermane shihet tejet e vështirë, sidoqoftë kampioni i Kosovës synon të tregojë paraqitje sa më të mirë, ndërsa ka ftuar edhe bashkëkombësit në Gjermani për përkrahje sa më të madhe.

Peja është pozicionuar në Grupin H së bashku me NINERS Chemnitz, Heroes Den Bosch nga Holanda dhe Spojnia Stargard nga Polonia.

Hera e fundit kur Peja ishte pjesë e garave evropiane, përkatësisht FIBA Europe Cup ishte sezoni 2016/17.

Po ashtu, edhe KB Trepça këtë sezon është pjesë e grupeve të kësaj gare, por që ndeshja kundër Hapoel Galil Elion është pezulluar për shkak të situatës aktuale në Izrael.

19:00 KB NINERS Chemnitz – KB Peja

Kush do ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?
VV
PDK
LDK
AAK-Nisma
Lista GUXO
Nuk e di
Voto
2,012
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024