Tenisi, sport i dashur për fëmijët
Foleja
Lexohet për: 1 min.
4 muaj më parë
Linku u kopjua
?t=67

A e dini se të luash tenis vetëm 3 orë në javë mund të zvogëlojë rrezikun e sëmundjeve kardiovaskulare me 56%? Siç tregon një studim afatgjatë, lojtarët e tenisit shtojnë 9.7 vjet në jetën e tyre duke luajtur këtë sport? Të luash tenis ka një gamë të gjerë përfitimesh shëndetësore që e bëjnë atë një aktivitet fizik ideal për këdo, në çdo moshë. Kësaj here së bashku me artisten shumë të dashur për fëmijë Tuana Ibishi kemi vendosur të sprovojmë veten tonë pikërisht në sportin e bukur të tenisit.

Për më shumë ndiqni rubrikën e parë!

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024