Ministri i mbrojtjes së Turqisë, Yasar Guler po qëndron në Kosovë
Lajme
Lexohet për: 1 min.
5 muaj më parë
Linku u kopjua

Ministri i mbrojtjes së Turqisë, Yasar Gulerm, po qëndron në Kosovë. Ai është pritur me ceremoni shtetërore nga homologu i tij, ministri Ejup Maqedonci.

Ministri i Mbrojtjes së Turqisë, Guler, do të pritet në takim edhe nga Komandanti i FSK-së, gjenerallejtënant Bashkim Jashari.

Pas takimeve pritet që në Ministrinë e Mbrojtjes së Kosovës të mbahet një konferencë për media./Kosovapress  

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024