Festa e Ditës së Gështenjës nis nesër në Deçan
Lajme
Lexohet për: 1 min.
4 muaj më parë
Linku u kopjua

Një manifestim kulturor e me motive tradicionale nis nesër (e martë)  në Deçan, duke shënuar kështu “Ditën e Gështenjës”.

Për katër ditë rresht do të ketë aktivitete të ndryshme nga Komuna e Deçanit për shënimin e kësaj feste tradicionale.  

Ky aktivitet mbahet në fillim të muajit tetor meqë ky muaj është koha kur në Deçan bëhet vjelja e gështenjave.

Komuna e Deçanit njihet për sipërfaqe të madhe, cilësi dhe historik të gështenjave.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024