Sylvinho ndryshon listën e Kombëtares para ndeshjes me Bullgarinë
Sport
Lexohet për: 1 min.
7 muaj më parë
Linku u kopjua

Trajneri i Kombëtares së Shqipërisë, Sylvinho e ka ndryshuar listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjen miqësore me Bullgarinë.

Pas fitores së madhe 3:0 ndaj Çekisë, Shqipëria të martën i rikthehet sërish aksionit në “Air Albania”, ku e pret në shtëpi Bullgarinë, raporton KosovaPress.

Lista e Kombëtares tani ka pësuar ndryshime pas largimit të Keidi Bares dhe Mirlind Dakut, ku për miqësoren me Bullgarinë është ftuar për herë të parë Marvin Çuni.

Çuni, që aktivizohet me skuadrën e Frosinones në Serie A, do t’i bashkohet Kombëtares së Shqipërisë sot, dhe nesër e zhvillon seancën e parë stërvitore me lojtarët e tjerë të grumbulluar.

Marvin Çuni ka përfaqësuar Shqipërinë në grupmoshat U19, ku në gjashtë paraqitje ka shënuar dy gola.

Miqësorja mes Shqipërisë dhe Bullgarisë luhet të martën në “Air Albania” me fillim nga ora 18:00.

A do te jetë qeveria e ardhshme VV-PDK?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
142
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024