Serbit i refuzohet hyrja në Kosovë por tenton në mënyrë ilegale, ndalohet
Lajme
Lexohet për: 1 min.
8 muaj më parë
Linku u kopjua

Njësia policore ka ndaluar vozitësin mashkull kosovar, pasi që të njëjtit i është refuzuar hyrja në pikën kufitare Jarinje, dhe se dyshohet që ka hyre rrugëve ilegale në Republikën e Kosovës.

Sipas Policisë, rasti ka ndodhur në fshatin Bistricë të Zveçanit. Me vendim të prokurorit, pas intervistimit i dyshuari është liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024