Hezbollahu mori përgjegjësinë për sulmet në 4 lokacione izraelite
Bota
Lexohet për: 1 min.
8 muaj më parë
Linku u kopjua

Grupi militant libanez Hezbollah mori përgjegjësinë për sulmet në katër lokacione izraelite.

Një ekip i CNN në terren ishte dëshmitar i disa prej këtyre sulmeve.

“Në përgjigje ndaj sulmeve izraelite pasditen e kësaj të premteje pranë një numri qytetesh jugore të Libanit, muxhahidët e Rezistencës Islamike sulmuan vendet e mëposhtme izraelite: vendndodhjen Al-Abad, vendndodhjen Miskwam, vendndodhjen Ramia dhe vendndodhjen Jal Al-Alam me armë direkte dhe të përshtatshme, dhe të gjithë kanë arritur goditje të sakta”, thuhet në deklaratën e Hezbollahut.

Vazhdojnë luftimet në kufirin me Libanin - KosovaPress

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024