Specialja nuk e konfirmon lirimin e Gucatit: Kur të merret vendimi e bëjmë publik
Lajme
Lexohet për: 1 min.
7 muaj më parë
Linku u kopjua

Raportimet e fundit në media se Gjykata Speciale ka marrë vendim për lirimin e parakohshëm të ish-kryetarit të OVL-UÇK-së, Hysni Gucati nga burgu i Hagës, një gjë të tillë nuk është konfirmuar nga kjo Gjykatë.

Në një përgjigje për KosovaPress nga Specialja, thuhet se ende nuk ka vendim zyrtar për lirimin e përkohshëm të Gucatit.

“Nëse dhe kur nxirret një vendim publik për këtë çështje, ai do të jetë i disponueshëm në faqen e internetit të KSC-së”, thotë zëdhënësi i DhSK-së, Michael Doyle, në një përgjigje me shkrim për KosovaPress.

Kush do ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?
VV
PDK
LDK
AAK-Nisma
Lista GUXO
Nuk e di
Voto
2,013
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024