​Tmerr në Francë: Një person u vra nga një sulm me thikë në një shkollë
Bota
Lexohet për: 1 min.
9 muaj më parë
Linku u kopjua

Një mësues u vra dhe dy persona u plagosën rëndë në një sulm me thikë në një shkollë të mesme në Francë sot, thanë zyrtarët.

Sulmi u raportua nga BBC. Ministri i Brendshëm Gerald Darmanin tha se sulmi ndodhi në shkollën e mesme Gambetta në qytetin verior të Arras. Zyrtarët lokalë thonë se sulmuesi është arrestuar.

Kanali francez BFMTV raportoi se është arrestuar edhe vëllai i sulmuesit.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024