Greqia ndër vendet e para që përfundoi riatdhesimin e shtetasve të saj nga Izraeli
Bota
Lexohet për: 1 min.
4 muaj më parë
Linku u kopjua

Greqia ishte ndër vendet e para që përfundoi me sukses riatdhesimin e qytetarëve të saj nga Izraeli, tha Ministria e Jashtme në një njoftim të premten.

Kjo ishte për shkak të mobilizimit të shpejtë të ministrisë nëpërmjet ambasadës greke në Tel Aviv dhe Konsullatës së Përgjithshme në Jerusalem për kthimin e sigurt të vizitorëve grekë dhe banorëve të përhershëm, thuhet në njoftim.

90 vizitorët e parë grekë u kthyen të hënën, të ndjekur nga 68 persona të tjerë të martën. Kthimi i 72 banorëve grekë të Izraelit që shprehën dëshirën për t'u kthyer në Greqi pasoi të enjten, vuri në dukje ministria, raporton ANA-MPA.

Fluturimet e riatdhesimit lehtësuan gjithashtu kthimin e qytetarëve evropianë dhe të vendeve të treta, përkatësisht shtetasve të Austrisë, Gjermanisë, Izraelit, Shqipërisë, Belgjikës, Maqedonisë së Veriut, Bullgarisë, Irlandës, Letonisë, Ukrainës dhe Panamasë, thuhet në njoftim.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024