Stradner: Serbët në Donetsk po formojnë grup inteligjence, përfshin luftëtarë rusë
Lajme
Lexohet për: 1 min.
6 muaj më parë
Linku u kopjua

Analistja amerikane Ivana Stradner përmes një statusi në rrjetin social X (ish-Twitter) ka ngritur shqetësimet rreth raportimeve të mediave ruse se serbët në Donetsk po formojnë një grup inteligjence, grup sabotimi dhe më vonë një inteligjencë elektronike.

Mediat ruse kanë raportuar se serbët në Donetsk po formojnë një grup inteligjence, grup sabotimi dhe më vonë një inteligjencë elektronike.

Ai tha se batalioni i tij i ardhshëm është serbo-rus dhe përfshin luftëtarë rus që shërbyen në Prishtinë. Kjo është çmenduri dhe tani qeveria serbe duhet ta shpallë hapur këtë nëse është dezinformim, shkruan Stradner.

https://iz.ru/1587523/2023-10-11/serbskii-dobrovoletc-obiavil-o-sbore-serbov-dlia-zashchity-donbassa

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024