Policia e Kosovës arrestoi një person të kërkuar nga INTERPOL
Siguri
Lexohet për: 1 min.
4 muaj më parë
Linku u kopjua

Policia e Kosovës ka arrestuar një person i cili po kërkohej me urdhërarrest ndërkombëtar. Personi i kërkuar nga INTERPOL-i në llogari të organeve shtetërore gjermane dyshohet se është i përfshirë në disa vepra penale.

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se lidhur me këtë rast do të ndërmerren masat sipas proceduarve në raste të tilla.

“Policia e Kosovës, konkretisht ILECU-FAST Kosova, në vazhdën e bashkëpunimit policor ndërkombëtar me shtetet partnere, sot më 09.10.2023, ka arrestuar një person në kërkim. Njësia FAST-Kosova, në koordinim me zyrtarë të njësitit të antidrogës në rajonin e Pejës, kanë arritur të lokalizojnë vendndodhjen e më pas edhe ta arrestojnë personin e dyshuar të kërkuar me urdhër arrest ndërkombëtar. Personi i kërkuar, i cili kërkohej nga INTERPOL-i në llogari të organeve shtetërore gjermane, dyshohet se është i përfshirë në disa vepra penale”, ka njoftuar Policia e Kosovës.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024