Zara prezanton imazhin e saj të ri në dyqanin kryesor në Prishtina Mall
Marketing
Lexohet për: 3 min.
6 muaj më parë
Linku u kopjua

Dyqani i ri në Qendrën Tregtare dhe Argëtuese, Prishtina Mall sjellë konceptin më të fundit të dyqanit të Zara, duke përfshirë një teknologji inovative të dizajnuara për të transformuar përvojën e klientit dhe për të integruar blerjet online dhe në dyqan.

Zara ka hapur dyqanin e ri flagship në Prishtina Mall, një nga zonat më të spikatura tregtare në Prishtinë. I vendosur në një vend kryesor brenda zhvillimit, dyqani ka gjithsej 3,136 metra katrorë. Koncepti arkitektonik është krijuar tërësisht nga studio Zara Architecture.

Brendësia është kryesisht e bardhë, e pastër dhe neutrale me nuanca ngjyrash dhe ngrohtësie nga orenditë prej druri dhe tonet natyrale të tekstilit, duke u prezantuar klientëve koleksionin shumëngjyrësh të markës në një hapësirë të thjeshtë, të sofistikuar dhe mirëpritës. Dyqani shtrihet në një kat të vetëm me një hapësirë të madhe që strehon seksionet e grave, burrave dhe fëmijëve.

Modeli i integruar i dyqaneve dhe shitjeve online i Zara-s lejon që marka të përshtatet me klientët në kohë reale, duke u ofruar atyre mundësinë për të ndërvepruar me modën sipas preferencave të tyre. Dyqani ofron funksionalitetin "Store Mode" për klientët përmes aplikacionit Zara.

Kjo i lejon klientët të shfletojnë artikujt në dyqan përmes aplikacionit dhe të porosisin për grumbullim në dyqan brenda dy orësh. Ata gjithashtu mund ta përdorin aplikacionin për të rezervuar dhomat e provës dhe për të gjetur artikujt në dyqan. Dyqani ka edhe karakteristika të tjera, si:

- Pika e grumbullimit të blerjeve online me një zonë të automatizuar magazinimi me kapacitet deri në 600 porosi;

- zona e vetë shërbimit; dhe

- zona e riciklimit të kartonit të klientit.

Pas fokusimit te qëndrueshmëria e Zara-s dhe Grupit Inditex, efiçenca e energjisë dhe aplikimi i praktikave më të mira mjedisore kanë qenë prioritet si në projektimin ashtu edhe në konfigurimin ditor të menaxhimit të këtij dyqani.

RRETH ZARA-s

Historia e Zara fillon me hapjen e dyqanit të saj të parë në qytetin bregdetar spanjoll të A Coruña në vitin 1975. Duke krijuar një marrëdhënie të afërt me klientët e saj, dizajnerët e Zara-s u përgjigjen instinktivisht nevojave të tyre me produkte të modës nëpërmjet një modeli biznesi të integruar që vendos klientin në qendër të gjithçkaje që bëjmë.

Zara është pjesë e Grupit Inditex (me markat Pull&Bear, Massimo Dutti, Bershka, Stradivarius, Oysho). Ajo gjithashtu operon në vend përmes www.zara.com, ku klientët mund të zbulojnë gjithashtu gamën e plotë të koleksioneve të grave, burrave dhe fëmijëve. Zara dhe Inditex janë të përkushtuara për të arritur neutralitetin klimatik deri në vitin 2040.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024