Trepça shkruan historinë, kualifikohet në grupet e FIBA Europe Cup
Sport
Lexohet për: 1 min.
7 muaj më parë
Linku u kopjua

Për herë të parë në historinë e saj, KB Trepça do të jetë pjesëmarrëse në fazën e grupeve të FIBA Europe Cup.

Në ndeshjen e dytë të grupeve parakualifikuese KB Trepça e ka mposhtur Parnu Sadam me shifrat 77:67 (11:15, 21:20, 26:19, 19:13) në Estoni, raporton KosovaPress.

Basketbollistët më të mirë te mitrovicasit ishin Jordy Tshimanga me 14 pikë e 12 kërcime, Kevin Davis me 17 pikë e tetë kërcime dhe Mikaile Tmusiq me 14 pikë.

Me dy fitore brenda dy ndeshjeve, Trepça tani siguron kualifikimin në grupet e FIBA Europe Cup.

Pjesë e grupeve të kësaj gare është edhe kampionia e Kosovës, KB Peja.  

Kush do ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?
VV
PDK
LDK
AAK-Nisma
Lista GUXO
Nuk e di
Voto
2,014
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024