Kanosi zyrtarin policor, arrestohet një person në Pejë
Siguri
Lexohet për: 2 min.
6 muaj më parë
Linku u kopjua

Policia e Kosovës ka arrestuar një person pasi i njëjti ka kanosur një zyrtar policor. Ngjarja ka ndodhur në rrugën “Mbretëresha Teutë” në Pejë pasi polici e kishte ndaluar të dyshuarin dhe kishte kuptuar që i njëjti ishte duke drejtuar automjetin pa patentë shoferë.

Sipas njoftimit të Policisë së Kosovës, patentë shoferi i personit në fjalë ishte sekuestruar më parë andaj zyrtari policor i kishte kërkuar që dikush tjetër të drejtonte veturën e tij.

Kjo ishte kundërshtuar nga personi i dyshuar dhe i njëjti kishte kanosur zyrtarin policor.

“Pas verifikimit nga zyrtari Policor, rezulton se i dyshuari e ka tё ndaluar drejtimin e automjetit pёr shkak se patentë shoferin e ka nën masën mbrojtëse (sekuestruar), ndaj tё njëjtit ёshtё shqiptuar gjoba dhe ёshtё kërkuar qё veturën ta drejtoj dikush tjetёr. I dyshuari nё shenjё revolte nuk ka pranuar qё dikush tjetër ta drejtoj veturën e tij dhe fillon tё bërtas dhe kanos viktimën (zyrtarin Policor). Personi i dyshuar ёshtё arrestuar dhe i njëjti pas intervistimit nga hetuesit, me vendim tё prokurorit tё shtetit ёshtё dёrguar nё mbajtje pёr 48- orё”, ka njoftuar Policia e Kosovës.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024