Trepça në Estoni kërkon kualifikimin në grupet e FIBA Europe Cup
Sport
Lexohet për: 1 min.
6 muaj më parë
Linku u kopjua

Fituesja e Kupës dhe e Superkupës së Kosovës, KB Trepça do të synojë rezultate pozitive në Estoni, të cilat do t’ia siguronin kualifikimin në grupet e FIBA Europe Cup.

Trepça do të përballet me skuadrën estoneze, Parnu Sadam dhe atë nga Islanda, Tindastoll, ndeshje këto për kualifikueset drejt FIBA Europe Cup, raporton KosovaPress.

Kualifikueset do të zhvillohen në Parnu të Estonisë, ku vetëm vendi i parë kualifikohet në grupet e edicionit të rregullt të FIBA Europe Cup.

Përballja e parë e KB Trepçës është sot kundër Tindastoll me fillim nga ora 18:00, ndërsa ndeshja e dytë zhvillohet nesër nga ora 18:00 kundër Parnu Sadam.

Në edicionin e rregullt do të jenë 40 skuadra, të ndara në dhjetë grupe me nga katër skuadra.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024