Ngjarjet e datës 4 tetor
Ngjarje
Lexohet për: 1 min.
6 muaj më parë
Linku u kopjua

Ministri i Financave, Hekuran Murati raporton në Komisionin për Buxhet, Punë dhe Transfere, lidhur me kompensimin e dëmeve të shkaktuara nga vërshimet (Kuvendi i Kosovës, salla C203, 10:00)

Instituti i Kosovës për Drejtësi (IKD), publikon raportin lidhur me zbatimin e Strategjisë për Sundimin e Ligjit (Hotel Emerald, 10:00)

Mbahet mbledhja konstituive e Komisionit Hetimor Parlamentar në lidhje me procedurat për furnizimin dhe menaxhimin me rezervat shtetërore, keqpërdorimet dhe abuzimet e mundshme me rezervat shtetërore nëpërmjet kualifikimit të procedurës si sekret shtetëror për furnizime të tilla (Kuvendi i Kosovës, salla N10, 10:00)

Mblidhet Komisioni për Punë të Jashtme dhe Diasporë (Kuvendi i Kosovës, salla N302, 11:00)

Vazhdimi i seancës plenare (Kuvendi i Kosovës, salla e seancave plenare, 13:00)

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, pret në takim ministrin e Ushqimit dhe Bujqësisë të Gjermanisë, Cem Ozdemir. Mediat mund të marrin pamje në oborrin e Qeverisë (Ndërtesa e Qeverisë, 16:30)

Hapet ekspozita kolektive “I këndoj trupit elektrik, ushtritë e atyre që i dua” kuruar nga Vesa Sahatçiu (Hotel Grand, Qendra Barbar, kati IV, 19:00)

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024