Pjesa e parë: Reali në epërsi ndaj Napolit, baras mes Interit e Benficas
Sport
Lexohet për: 1 min.
7 muaj më parë
Linku u kopjua

Ka përfunduar pjesa e parë në gjashtë ndeshjet që po zhvillohen aktualisht në Ligën e Kampionëve, ku kemi rezultate tejet interesante.

Pas 45’ minutave lojë të zhvilluara në stadiumin “Diego Armando Maradona”, Napoli gjendet në disavantazh 2:1 ndaj Real Madridit, raporton KosovaPress.

Golat për Realin i shënuan Vinicius Junior (minuta e 27’) dhe Jude Bellingham (minuta e 34’), kurse për Napolin shënoi Leo Ostigard në minutën e 19’ të ndeshjes.

Po ashtu, krahas kësaj përballje po luhet edhe ndeshja tjetër interesante mes Interit dhe Benficas, ku deri tani asnjëra skuadër nuk ka arritur ta gjejë golin.

Arsenali është duke barazuar 1:1 si mysafirë i Lens, ndërsa Manchester United po barazon 1:1 si vendas ndaj Galatasarayt.

Rezultatet e pjesëve të para:

Kush do ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?
VV
PDK
LDK
AAK-Nisma
Lista GUXO
Nuk e di
Voto
1,523
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024