Elon Musk paditet për të drejtat prindërore të tre fëmijëve të tij
Bota
Lexohet për: 1 min.
8 muaj më parë
Linku u kopjua

Këngëtarja Grimes ka paditur ish-partnerin e saj Elon Musk për të drejtat prindërore të tre fëmijëve të tyre.

Këngëtarja paraqiti një “peticion për të krijuar marrëdhënie prindërore” më 29 shtator në një gjykatë në Kaliforni, raporton Daily Mail.

Peticioni është një mjet për të identifikuar prindërit ligjorë të fëmijës kur ata janë të pamartuar.

Nuk duket se pronari i X, i quajtur më parë Twitter, i është përgjigjur peticionit të Grimes.

Peticioni vjen vetëm disa javë pasi Grimes i bëri një lutje publike Musk, 52 vjeç, për të parë djalin e tyre.

Grimes dhe Musk filluan të takoheshin në vitin 2018 dhe kanë së bashku tre fëmijë.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024