Napoli-Real Madrid, formacionet e mundshme
Sport
Lexohet për: 1 min.
8 muaj më parë
Linku u kopjua

Dy liderët e grupit C të Ligës së Kampionëve, Napoli dhe Real Madridi do t’i ballafaqojnë forcat e tyre sonte në stadiumin “Diego Amrando Maradona” me fillim 21:00.

Dy skuadra kanë marrë fitore nga duelet e para kundër Union Berlinit, përkatësisht Bragës dhe synojnë që me tri pikë të reja të bëjnë një tjetër hap drejt kalimit të fazës së grupeve, raporton KosovaPress.

Qendërmbrojtësi kosovar i Napolit, Amir Rrahmani nuk do të jetë në dispozicion të skuadrës së tij për shkak të lëndimit, ashtu sikur edhe Juan Jesus dhe Gollini, ndërsa te Real Madridi mungojnë Alaba, Courtois, Guler dhe Militao.

Këto janë formacionet e mundshme:

Napoli  (4-3-3): Meret; Di Lorenzo, Ostigard, Natan, Olivera; Anguissa, Lobotka, Zielinski; Politano, Osimhen, Kvaratskhelia

Real Madrid (4-4-2): Kepa; Carvajal, Rudiger, Nacho, F Garcia; Valverde, Tchouameni, Camavinga; Bellingham; Rodrygo, Vinicius

25 vjet çlirim, a jeni të kënaqur me suksesin e Republikës së Kosovës ?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
416
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024