Këto janë ndeshjet interesante që zhvillohen sonte në Ligën e Kampionëve
Sport
Lexohet për: 1 min.
9 muaj më parë
Linku u kopjua

Gara më prestigjoze evropiane në futboll për klube, Liga e Kampionëve vazhdon këtë mesajavë me ndeshjet e raundit të dytë të fazës së grupeve.

Sot do të zhvillohen tetë ndeshje nga grupet A,B,C dhe D që sjellin ballafaqime tejet interesante, raporton KosovaPress.

Padyshim se sfida më interesante do të jetë ajo që zhvillohet në stadiumin “Diego Armando Maradona”, aty ku ballafaqohen Napoli me Real Madridin në kuadër të grupit C.

Dy skuadra kanë nga tri pikë pas fitoreve në ndeshjet e parë dhe synojnë të bëjnë një hap tjetër të rëndësishëm drejt synimit për ta kaluar këtë fazë. Grupi A sjellë duelin e zjarrtë ndërmjet Manchester United dhe Galatasaray, kurse duel mjaftë interesant pritet të jetë edhe ai ndërmjet Interti dhe Benfikës në grupin D.

Këto janë të gjitha ballafaqimet e ditës së martë:

Salsburg-Real Sociedad

Union Berlin-Braga

Kopenhag-Bayern Mynih

Inter-Benfika

Lens-Arsenal

Manchester United-Galatasaray

Napoli-Real Madrid

PSV-Sevilla

A duhet të testohen mësimdhënësit?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
262
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024