Ngjarjet e datës 3 tetor
Ngjarje
Lexohet për: 2 min.
4 muaj më parë
Linku u kopjua

Vazhdon gjykimi kundër Pjetër Shalës (Dhomat e Specializuara të Kosovës në Hagë, 09:30)

Mblidhet Komisioni i posaçëm për shqyrtimin e kandidatëve për emërim në Gjykatën Kushtetuese (Kuvendi i Kosovës, salla C203, 09:30)

Mbahet mbledhja e Komisionit për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur, Viktimat e Dhunës Seksuale të Luftës dhe Peticione (Kuvendi i Kosovës, salla N302, 10:00)

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës organizon Konferencën për vaksinimin "Përfshirja e tri vaksinave të reja në kalendarin e vaksinimit" (Hotel Emerald, 10:00)

Grupi Parlamentar i AAK-së, organizon tryezë diskutimi për e sigurisë pas sulmeve terroriste në veri të vendit (Kuvendi i Kosovës, salla 506, 11:00)

Mbahet mbledhja e Komisionit për Arsim, Shkencë, Teknologji, Inovacion, Kulturë, Rini dhe Sport (Kuvendi i Kosovës, salla N204, 11:00)

Komisioni për Mbikëqyrjen e Financave Publike shqyrton Raportin e Auditorit të Përgjithshëm për Raportin Vjetor të Auditimit të Buxhetit të Republikës së Kosovës për vitin 2022 (Kuvendi i Kosovës, salla N10, 11:00)

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, bashkë me Ambasadorin e Japonisë, Ryuta Mizuuchi do ta bëjnë përurimin e Parkut “Shinzo Abe” në lagjen “Arbëria” (përballë Ambasadës së Austrisë, 11:30)

Mbahet mbledhja e Komisionit për Mjedis, Ushqim, Bujqësi, Planifikim dhe Zhvillim (Kuvendi i Kosovës, salla N302, 13:00)

Mblidhet Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere (Kuvendi i Kosovës, salla C203, 13:30)

YIHR KS organizon diskutim publik për situatën në veri të Kosovës (Zyrat e YIHR, 16:00)

Ambasada Gjermane në Prishtinë organizon pritje me rastin e “Ditës së Bashkimit të Gjermanisë” (Klan Arena, 18:00)

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024