Chelsea kërkon fitoren e dytë në Premier Ligë, përballet me Fulhamin
Sport
Lexohet për: 1 min.
8 muaj më parë
Linku u kopjua

Chelsea po kërkon vetëm fitoren e dytë të sezonit në Premier Ligë, dhe për të arritur këtë, sonte duhet ta mposhtë Fulhamin.

“Blutë” iu rikthyen fitoreve duke mundur Brightonin 1-0 në raundin e tretë të Carabao Cup në mesjavë. Trajneri i tyre, Mauricio Pochettino do të dëshirojë të shënojë një tjetër fitore në udhëtimin në Craven Cottage.

Fulham siguroi gjithashtu një fitore të kupës të mërkurën në mbrëmje, duke mposhtur skuadrën e Championship Norëich City 2-1. Cottagers aktualisht janë mbi Chelsean në Premier Ligë duke marrë tetë pikë nga gjashtë ndeshjet e tyre të para, përcjellë KosovaPress.

Ndeshja nis nga ora 21:00 dhe këto janë formacionet e mundshme:

Fulham  (4-2-3-1) : Leno; Tete, Ream, Diop, Robinson; Reed, Palhinha; Decordova-Reid, Pereira, Ëillian; Jimenez.

Chelsea (4-2-3-1) : Sanchez; Cucurella, Disasi, Silva, Colëill; Caicedo, Gallagher; Palmer, Fernandez, Mudryk; Sterling.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024