Pirlo pranë shkarkimit
Sport
Lexohet për: 1 min.
8 muaj më parë
Linku u kopjua

Andrea Pirlo është në rrezik serioz të shkarkimit pasi Sampdoria pësoi një tjetër humbje në shtëpi, e cila i la në vendin e parafundit në Serie B.

“Blucerchiati” synonin të ishin në garë për t'u ngjitur në Serie A pas rënies së tyre nga kjo kategori sezonin e kaluar, madje kaluan edhe në pronësinë e ish-patronit të Leeds United, Andrea Radrizzani.

Drejtimi i skuadrës i është besuar ish- trajnerit të Juventusit dhe Fatih Karagumruk, Pirlo, por sezoni ka nisur jashtëzakonisht dobët, përcjellë KosovaPress.

Tifozët filluan të protestojnë gjatë humbjes 2-1 në shtëpi ndaj Catanzaro, e cila i la ata në pozicionin e parafundit me vetëm tre pikë nga tetë ndeshje.

Sipas “Calciomercato” drejtuesit e klubit duket se do të mbajë besimin te Pirlo të paktën deri në ndeshjen e ardhshme kundër Ascolit, duke pritur për të marrë një vendim gjatë pushimit të ndeshjeve ndërkombëtare.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024