Hendboll/ Istogu vazhdon tutje në Kupën Evropiane
Sport
Lexohet për: 1 min.
7 muaj më parë
Linku u kopjua

Kampioni i Kosovës, Istogu, ka arritur sukses të madh të dielën mbrëma në garat evropiane.

Klubi i hendbollit Istogu ka fituar 29:27 ndaj skuadrës portugeze 1 Maio/Ada dhe është kualifikuar në raundin e tretë të Kupës Evropiane për hendbolliste.

Ndeshja është luajtur në palestrën “Karagaçi” në Pejë, ku skuadra portugeze të shtunën fitoi 31:30.

Të dielën istogaset kanë shfaqur ndeshje dukshëm më të mirë. Ishin vazhdimisht në epërsi dhe në fund morën fitoren që ua siguron kualifikimin.

A do te jetë qeveria e ardhshme VV-PDK?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
484
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024