Pjesa e parë: Dy gola dhe një karton i kuq mes Tottenhamit dhe Liverpoolit
Sport
Lexohet për: 1 min.
9 muaj më parë
Linku u kopjua

Ka përfunduar pjesa e parë në super derbin anglez mes Tottenhamit dhe Liverpoolit.

Pas 45’ minutave lojë dhe pesë sosh shtesë në stadiumin “Tottenham Hotspur”, Tottenhami dhe Liverpooli po barazojnë 1:1, raporton KosovaPress.

Fillimisht, rezultatin i pari e zhbllokoi Heung-Min Son, i cili kaloi Tottenhamin në epërsi prej 1:0 në minutën e 36’.

Ndërkaq, golin e barazimit për Liverpoolin e shënoi Cody Gakpo, i cili shënoi në minutën e 45+5’ për 1:1.

Po ashtu, Liverpooli gjendet me një lojtar më pak në fushë, për shkak të ndëshkimit me të kuq të Curtis Jones në minutën e 26’.

Pjesa e parë mbyllet me rezultat 1:1.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024