Karton i kuq në derbin Tottenham-Liverpool (VIDEO)
Sport
Lexohet për: 1 min.
9 muaj më parë
Linku u kopjua

Rezultati ende nuk ka ndryshuar në stadiumin “Tottenham Hotspur”, ku po luhet derbi mes Tottenhamit dhe Liverpoolit.

Tottenhami dhe Liverpooli po vazhdojnë të barazojnë 0:0, ndërsa mysafirët tanimë janë me një lojtar më pak në fushë, raporton KosovaPress.

Bëhet fjalë për mesfushorin e Liverpoolit, Curtis Jones, i cili është ndëshkuar me karton të kuq në minutën e 26’ për shkak të një ndërhyrje të rrezikshme në Bissouman.

Videon e incidentit në fjalë e gjeni më poshtë.

Lassana on X: "¿En la roja a Curtis Jones hay contacto o se deja caer? https://t.co/pM2BMIEkrw" / X (twitter.com)

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024