Formacionet zyrtare të Lirisë e Malishevës
Sport
Lexohet për: 1 min.
9 muaj më parë
Linku u kopjua

Sot me fillim nga ora 15:00 stadiumi “Përparim Thaçi” do të jetë nikoqir i ndeshjes tejet interesante mes Lirisë dhe Malishevës.

Të dy skuadrat rikthehet nga humbja në xhiron e fundit, ku Gjilani e mposhti 1:0 Lirinë, kurse Malisheva humbi 3:2 nga Llapi, raporton KosovaPress.

Momentalisht, Malisheva renditet në vendin e pestë me nëntë pikë, krahas Lirisë që zë vendin e tetë me gjashtë pikë të arkëtuara.

Të dyja skuadrat janë në kërkim të këndelljes pas rezultateve negative dhe do kërkojnë me çdo kusht fitoren sot, andaj pritet të jetë një ndeshje tejet interesante në “Përparim Thaçi”.

Sa i përket ndeshjes së sotme, të dy trajnerët kanë publikuar formacionet zyrtare, dhe ato i gjeni më poshtë.

Liria

Malisheva  

Si e vlerësoni punën e Liburn Aliut në krye të Ministrisë së Infrastrukturës?
Shumë të mirë
Mirë
Dobët
Shumë të dobët
Voto
68
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024