QKUK: Nuk dihen shkaqet e zjarrit, klinikat po funksionojnë normalisht
Lajme
Lexohet për: 1 min.
4 muaj më parë
Linku u kopjua

Qendra Klinike Universitare e Kosovës ka deklaruar se klinikat po funksionojnë normalisht, pas zjarrit që përfshiu dy lokale brenda oborrit të QKUK-së.

Në njoftim është theksuar se ende nuk dihet se çfarë e ka shkaktuar zjarrin.

“Menjëherë në vendin e ngjarjes kanë dalë ekipi emergjent i zjarrfikësve dhe njësiti Policor i Kosovës. Ende nuk dihet se nga çfarë është shkaktuar zjarri. Po ashtu QKUK, njofton qytetarët se klinikat e Qendrës Klinike Universitaret të Kosovës janë duke funksionuar normalisht dhe puna është duke u zhvilluar në rregull”, është theksuar në reagim.

https://kosovapress.com/admin/gashi-parandaluam-depertimin-e-zjarrit-ne-fakultetin-e-mjekesise/
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024