Graçanica ul flamujt në gjysmështizë për terroristët serbë të vrarë në Banjskë
Lajme
Lexohet për: 1 min.
9 muaj më parë
Linku u kopjua

Komuna e Graçanicës po respekton vendimin e subjektit politik Lista serbe që komunat e Kosovës të banuara me popullatën shumicë serbe të shpallin tri ditë zie.

Kjo komunë ka ul flamujt gjysmeshtizë dhe po e respekton ditën e zisë për terroristët e vrarë të dielën në Banjskë të Zveçanit.

Flamuri shtetëror serb në Graçanicë është ul në gjysmë shtizë edhe në qendër të qytetit, vendbanime familjare dhe në shkolla, raporton KosovaPress.

https://kosovapress.com/admin/lista-serbe-shpalle-dite-zie-per-terroristet-e-vrare/
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024