Gattuso arrin marrëveshje me gjigantin francez
Sport
Lexohet për: 1 min.
7 muaj më parë
Linku u kopjua

Ish-lojtari i Italisë, Gennaro Gattuso pritet të takohet sot me drejtorët e Marsejës për të nënshkruar kontratën e tij me gjigantët e Ligue 1.

Fabrizio Romano konfirmon se ish- trajneri i Napolit dhe Milanit ka zbarkuar në Francë dhe sot do të nënshkruajë kontratë me Marsejën.

Sipas “Calciomercato.com”, Gattuso do të nënshkruajë një kontratë deri në qershor 2024 me një opsion për një sezon të mëtejshëm.

Gattuso ishte një nga kandidatët për të marrë drejtimin e Lyonit në fillim të këtij muaji, por klubi francez më pas zgjodhi ish-bashkëlojtarin e tij italian Fabio Grosson, përcjellë KosovaPress.

Gattuso ka drejtuar tashmë tre klube të huaja në karrierën e tij: Sion në Zvicër, OFI Kretë në Greqi dhe Valencia në Spanjë.

Ai u shkarkua nga skuadra e La Ligës janarin e kaluar pasi fitoi vetëm shtatë ndeshje nga 22 sosh.

Kush do ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?
VV
PDK
LDK
AAK-Nisma
Lista GUXO
Nuk e di
Voto
1,520
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024