Shevchenko emërohet këshilltar i Zelenskyt
Sport
Lexohet për: 1 min.
8 muaj më parë
Linku u kopjua

Andriy Shevchenko konsiderohet futbollisti më i mirë ukrainas i të gjitha kohërave dhe së fundmi ka drejtuar Genoan në Itali.

Por, nga tani e tutje, ish-sulmuesi i Milanit do të jetë këshilltar politik i presidentit të Ukrainës Volodimir Zelensky, përcjellë KosovaPress.

Shevchenko është një nga futbollistët më të famshëm në historinë e Ukrainës. Ai dikur luajti për klubet më të mira evropiane si AC Milan dhe Chelsea. Futbollisti u bë disa herë golashënuesi më i mirë në kampionatin italian, fitoi Champions League dhe Superkupën e Evropës.

Shevchenko gjithashtu fitoi Topin e Artë në vitin 2004 dhe u votua si sulmuesi më i mirë i UEFA-s në vitin 2006.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024