Musiala synon Topin e Artë
Sport
Lexohet për: 1 min.
8 muaj më parë
Linku u kopjua

Ylli i Bayern Munichut, Jama Musiala ka treguar ambiciet e tij në një intervistë për “SportBild”.

Musiala ka thënë se dëshiron që pas dy vitesh të jetë në nivelin më të lartë si futbollist, ndërsa nuk hezitoi që të zbulojë idenë për ta fituar “Topin e Artë”, raporton KosovaPress.

“Brenda një ose dy vitesh, unë dua që të jem në nivelin më të lartë të mundshëm. Unë dua të jem njëri nga lojtarët më të mirë në botë, është plani im dhe synimi. Kjo është ideja ime, unë shpresoj që të garojë për Topin e Artë”, tha Musiala.

Këtë sezon, Musiala ka arritur të bëjë pesë paraqitje në të gjitha garat, duke regjistruar vetëm një asistim mbi emrin e tij.

25 vjet çlirim, a jeni të kënaqur me suksesin e Republikës së Kosovës ?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
376
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024