Gattuso i kthehet punës së trajnerit
Sport
Lexohet për: 1 min.
8 muaj më parë
Linku u kopjua

Siç bëhet e ditur nga gazetari i njohur, Fabrizio Romano, Gennaro Gattuso po i kthehet punës së trajnerit.

Bëhet e ditur se Gattuso pritet që të bëhet trajneri i ri i Olympique Marseille, raporton KosovaPress.

Gattuso ishte pa punë që nga 30 janari i këtij viti, prej se u shkarkua nga skuadra spanjolle, Valencia.

Akordi verbal është arritur me trajnerin italian, dhe ai do të udhëtojë drejt Francës gjatë orëve në vazhdim me stafin e tij.

25 vjet çlirim, a jeni të kënaqur me suksesin e Republikës së Kosovës ?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
376
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024