Serbët në veri ndezin qirinj për tre terroristët e vrarë
Lajme
Lexohet për: 1 min.
6 muaj më parë
Linku u kopjua

Disa serbë në komunat veriore të Kosovës kanë ndezur qirinj për tre terroristët serbë të vrarë të dielën Banjskë.

Për terroristët e vrarë, Lista Serbe ka shpallur tre ditë zie në komunat e banuara me shumicë serbe.

Në fotografinë e publikuar nga Kossev shihen qytetarë të mbledhur në veri ndërsa raportohet se aty kanë marrë pjesë edhe përfaqësuesit e lartë të Listës Serbe përfshirë kryetarin e kësaj partie, Goran Rakiq.

https://kosovapress.com/admin/vritet-nje-polic-ne-veri-plagoset-nje-tjeter/

Në orët e para të mëngjesit të ditës së diel është vrarë rreshteri i Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, ndërsa janë plagosur edhe policë të tjerë.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në fshatin Banjska të Zveçanit ku terroristë serbë kanë sulmuar patrullën policore.

Tre sulmues kanë mbetur të vrarë ndërsa deri tani dihet për tetë persona të arrestuar nga Policia e Kosovës.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024