Ndodh në Kolumbi, vritet presidenti i Tigres pas disfatës ndaj Atleticos
Sport
Lexohet për: 1 min.
8 muaj më parë
Linku u kopjua

Presidenti i ekipit kolumbian Tigres FC, skuadër që luan në ligën e dytë të Kolumbisë është vrarë pas humbjes së kësaj skuadre të shtunën.

Edgar Paez Cortes, 63 vjeç, u vra teksa po kthehej në shtëpinë e tij pas një ndeshje të ligës kundër Atletico FC.

Mediat lokale raportuan, sipas “Reuters” , se Paez u vra nga dy burra në një motoçikletë afër stadiumit pas humbjes 3-2.

Gjithashtu është raportuar se në makinë ka qenë edhe vajza e tij, e cila ka shpëtuar pa lëndime, përcjellë KosovaPress.

 “Familja Tigres dhe komuniteti sportiv janë të shkatërruar nga kjo ngjarje. Edgar ishte një pronar i pasionuar i futbollit dhe një lider shembullor. Përkushtimi i tij ndaj ekipit dhe përkushtimi i tij për zhvillimin e sportit në rajonin tonë la një gjurmë të pashlyeshme tek të gjithë ata që kishin privilegjin ta njihnin.”, thuhet në komunikatën e klubit.

Klubet në të gjithë futbollin kolumbian do të mbajnë një minutë heshtje si shenjë respekti për Paez në dy raundet e ardhshme të ndeshjeve.

25 vjet çlirim, a jeni të kënaqur me suksesin e Republikës së Kosovës ?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
414
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024