Drita mposht Prishtinën, Ballkani-Malishevën
Sport
Lexohet për: 1 min.
9 muaj më parë
Linku u kopjua

Drita ka marrë një fitore të madhe në xhiron e gjashtë të Superligës së Kosovës në futboll duke e mposhtur Prishtinën më rezultat 3-0.

Golat për skuadra gjilanase i realizuan Ajzeraj, Prapashtica dhe Selmani, raporton KosovaPress.

Fitore të rëndësishme ka marrë edhe Ballkani që e ka mposhtur Malishevën me rezultat 3-2. Për kampionin në fuqi realizuan Halili, Zyba dhe Gripshi, kurse për skuadrën e trajneri Alirifa golat i shënuan Hazrollaj dhe Aliu.

Sfida që dhuroi tetë gola, ajo ndërmjet Lirisë dhe Feronikelit 74 i takoi skuadrës nga Drenasi me rezultat 5-3.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024