S’ka fitues në dërbin Arsenal-Tottenham
Sport
Lexohet për: 1 min.
9 muaj më parë
Linku u kopjua

Derbi i xhiros së gjashtë të Premier Ligës, ai ndërmjet Arsenalit dhe Tottenhamit ka dhuruar spektakël, katër gola, po jo edhe fitues.

Me rezultat të barabartë 2-2 është mbyllur kjo ndeshje, edhe pse Arsenali ishte dy herë në epërsi.

Skuadra e Mikel Artetas fillimisht avancoi 1-0 me autogolin e Romeros në minutën e 26’, por tre minuta para përfundimit të pjesës së parë, Son riktheu baraspeshën duke shënuar për 1-1, transmeton KosovaPress.

Me të nisur pjesa e dytë, të dy ekipet filluan luftën për të gjetur golin e avantazhit dhe këtë e arritur sërish Arsenali përmes Bakayo Sakas në minutën e 54’, por sërish ishte koreani Son Heung Min ai i cili realizoi golin e barazimit 2-2, rezultat ky i cili edhe doli të jetë vendimtar në këtë ndeshje.

Pas këtij barazimi, Arsenali dhe Tottenhami kanë nga 14 pikë, dhe pozicionohen në pozitat katër dhe pesë.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024