Vrasja e policit në veri, Musliu: Serbia sulmoi Kosovën, dështim i Perëndimit
Siguri
Lexohet për: 1 min.
9 muaj më parë
Linku u kopjua

Drejtori i Institutit Octopus, Agim Musliu, ka reaguar pas zhvillimeve në veri të vendit ku u vra një polic e një tjetër u plagos, ndërkohë që sulmet e grupeve të organizuara serbe ndaj Policisë së Kosovës vazhduan edhe më tej. Siç ka thënë ai, Serbia ka sulmuar Kosovën.

Musliu ka thënë se krejt kjo ishte paralajmërim i presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq dhe dështim i Perëndimit.

“Serbia ka sulmuar Kosovën!

Në pritë organizuar paraushtarake serbe, u vra një pjesëtar i Policisë së Kosovësu!

Reagimin e paralajmëruar vet Vuçiqi!

E arritur e Putinit - dështim i Perëndimit!”, ka shkruar Musliu.

Në orët e para të mëngjesit të ditës së sotme (e diel) është vrarë rreshteri i Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku ndërsa polici tjetër Alban Rashiti ka mbetur i plagosur. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në fshatin Banjska të Zveçanit ku është sulmuar patrulla policore.

https://kosovapress.com/admin/vritet-nje-polic-ne-veri-plagoset-nje-tjeter/
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024