Ngjarjet e datës 24 shtator
Ngjarje
Lexohet për: 1 min.
8 muaj më parë
Linku u kopjua

Mbahet maratona “Prishtina 2023”. (Teatri Kombëtar, sheshi "Skënderbeu", Prishtinë, ora 9:00).

Zëvendëskryeministrja e Kosovës për Çështje të Pakicave dhe të Drejtat e Njeriut, Emilija Rexhepi, merr pjesë në takimet tradicionale kushtuar promovimit të aktiviteteve kulturore dhe sportive të komunitetit boshnjak të rajonit të Prizrenit. (Prizren-Manastiricë-Leskoaren, ora 10:00).

Partia e Drejtësisë shënon 24-vjetoritn e themelimit të partisë si dhe mbajtjen e Kuvendit të Punës. (Hotel “Sheraton”, Marigona Rezidence, Prishtinë, ora 11:00).

Komuna e Obiliqit shënon Javen Rinore me rekreacion në kalërim dhe hiking. (Rugovë, Pejë, ora 12:00).

Mbahet koncerti “Sanremo Giovani World Tour”, organizuar nga Instituti Italian i Kulturës në bashkëpunim me Ambasadën Italiane, ku do të marrin pjesë Martina Betramini, Ëill FIAT131 dhe Noor. (Sheshi “Xhorxh W. Bush”, Prishtinë, ora 20:00).

A do te jetë qeveria e ardhshme VV-PDK?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
143
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024