Kampioni me karton të kuq mposht Nottinghamin
Sport
Lexohet për: 1 min.
7 muaj më parë
Linku u kopjua

Ka përfunduar ndeshja tejet interesante mes Manchester Cityt dhe Nottingham Forestit, ku kampioni anglez ka arritur të arkëtojë pikët e plota nga kjo përballje.

Manchester City e ka mposhtur Nottinghamin 2:0 për ta vazhduar startin fantastik të sezonit të ri të Premier Ligës, raporton KosovaPress.

Fitoren Cityt ia siguruan golat nga Phil Foden (minuta e 7’) dhe Erling Haaland (minuta e 14’).

City ishte me një lojtar më pak për gjysmën e ndeshjes, pas ndëshkimit me karton të kuq të Rodrit, por që këtë gjë skuadra e Nottinghamit nuk arriti ta shfrytëzojë.

Me pikët e reja, City përforcon pozitën e parë në kuotën e 18 pikëve, pesë sosh më shumë se vendi i dytë, tretë dhe katërt, respektivisht, Tottenhami, Liverpooli dhe Arsenali.

Në anën tjetër, Nottinghami zë vendin e 10 në tabelë në kuotën e shtatë pikëve.

Rezultati final i ndeshjes, 2:0 në favor të Cityt.

Kush do ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?
VV
PDK
LDK
AAK-Nisma
Lista GUXO
Nuk e di
Voto
1,551
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024