Bayerni shkatërron Bochumin, Kane shënon hat-trick
Sport
Lexohet për: 1 min.
10 muaj më parë
Linku u kopjua

Ka përfunduar ndeshja tejet interesante mes Bayern Munichut dhe Bochumit, e vlefshme kjo për xhiron e pestë të Bundesligas.

Pas plot 90’ minutave lojë të zhvilluara në stadiumin “Allianz Arena”, Bayerni e ka shkatërruar Bochumin duke e mposhtur 7:0, raporton KosovaPress.

Harry Kane ishte fantastik sot për Bayernin duke shënuar hat-trick (minuta e 13’, minuta e 54’ dhe minuta e 88’), ndërsa golat e tjerë i shënuan Choupo-Moting (minuta e 4’), De Ligt (minuta e 29’), Leroy Sane (minuta e 38’) dhe Mathys Tel (minuta e 81’).

Kjo fitore e çon Bayernin në krye të tabelës me 13 pikë të arkëtuara, krahas Bochumit që ka vetëm tre pikë në vendin e 14.

Rezultati final i ndeshjes, 7:0 në favor të Bayernit.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024