Milani i kthehet fitores, mposht Veronan
Sport
Lexohet për: 1 min.
9 muaj më parë
Linku u kopjua

Pas humbjes 5:1 në derbin kundër Interit, dhe barazimit 0:0 në Ligën e Kampionëve kundër Newcastle, Milani i është rikthyer fitores.

Pas plot 90’ minutave lojë të zhvilluara në stadiumin “San Siro”, Milani e ka mposhtur me rezultat minimal 1:0 skuadrën e Veronas, raporton KosovaPress.

Heroi i “Rossonerëve” ishte Rafael Leao, i cili i siguroi fitoren skuadrës së tij duke shënuar në minutën e 8’ për 1:0.

Me pikët e reja, Milani ngjitet në vendin e dytë në tabelë në kuotën e 12 pikëve, aq sa ka edhe Interi në vendin e parë, por me një ndeshje më pak të zhvilluar.

Në anën tjetër, Verona tani renditet në pozitën e nëntë, ku pas pesë ndeshjeve ka arkëtuar vetëm shtatë pikë.

Rezultati final i ndeshjes, 1:0 në favor të Milanit.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024