Llapi i fortë për Gjilanin, Dukagjini mposht Fushë Kosovën
Sport
Lexohet për: 1 min.
9 muaj më parë
Linku u kopjua

Kanë përfunduar dy ndeshjet e sotme të Superligës së Kosovës, ku kemi rezultate interesante.

Pas plot 90’ minutave lojë të zhvilluara në stadiumin “Zahir Pajaziti”, Llapi e ka mposhtur me rezultat të ngushtë 2:1 Gjilanin, raporton KosovaPress.

Golat për skuadrën e Tahir Batatinës i shënuan Muhamet Hyseni (minuta e 18’) dhe Gentrit Jashari (minuta e 34’), kurse golin e nderit për Gjilanin e shënoi Qëndrim Ismajli në minutën e 90+3’ të ndeshjes.

Ndërkaq, krahas këtij takimi u zhvillua edhe përballja mes Dukagjinit dhe Fushë Kosovës.

Pas 90’ minutave të zhvilluara në stadiumin “18 Qershori” të Klinës, Dukagjini e ka mposhtur 1:0 Fushë Kosovën.

Golin e vetëm të ndeshjes e shënoi Theophilus Solomon, i cili i siguroi fitoren Dukagjinit duke shënuar në minutën e 76’ të ndeshjes.

Rezultatet finale:

Llapi 2:1 Gjilani

Dukagjini 1:0 Fushë Kosova

Si e vlerësoni punën e Arbërie Nagavci në krye të Ministrisë së Arsimit?
Shumë të mirë
Mirë
Dobët
Shumë të dobët
Voto
9
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024