Superliga e Shqipërisë, Erzeni e mposht kampionen
Sport
Lexohet për: 1 min.
9 muaj më parë
Linku u kopjua

Superliga e Shqipërisë i është rikthyer sot aksionit, kur edhe ka përfunduar ndeshja hapëse e xhiros së pestë të këtij sezoni.

Pas plot 90’ minutave lojë të zhvilluara në stadiumin “Selman Stërmasi”, Tirana ka pësuar humbje minimale 1:0 si vendase nga Erzeni, raporton KosovaPress.

Golin e vetëm të ndeshjes e shënoi Bekim Maliqi, i cili ia siguroi fitoren Erzenit në minutën e 18’.

Kjo ishte humbja e parë e sezonit të ri për kampionen, e cila pas pesë ndeshjeve numëron tre fitore, një barazim dhe një humbje.

Me pikët e reja, Erzeni ngjitet në vendin e dytë në tabelë me tetë pikë, dy sosh më pak se kundërshtari i sotëm, Tirana, që zë vendin e parë në Superligën e Shqipërisë.

Rezultati final i ndeshjes, 1:0 në favor të Erzenit.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024