Stano: Jemi të shqetësuar për situatën në veri, nuk ka de-përshkallëzim
Lajme
Lexohet për: 1 min.
8 muaj më parë
Linku u kopjua

Bashkimi Evropian po e vëzhgon me vëmendje situatën në veri, tha zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano. Ai ka reaguar pas rastit të mbrëmshëm që ka ndodhur në Lagjen e Boshnjakëve, ku në një shtëpi është hedhur granatë dore.

Stano tha se BE është e shqetësuar nga situata e vazhdueshme dhe siç e quajti ai, nuk ka de-përshkallëzim të qartë.

Në konferencë për media, zëdhënësi për Politikë të Jashtme dhe Siguri në BE theksoi se janë në kontaktet me autoritetet përkatëse dhe do të reagojnë në rast nevoje.

“Nuk kam shumë për të shtuar në atë që thashë dje, dhe çka kanë thënë vendet anëtare të Bashkimit Evropian në deklaratën në fillim të kësaj jave”, deklaroi ai.

Lajmi i plotë në sistemin me parapagim.

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka thënë se hedhja e granatës ushtarake të dorës nga grupet kriminale nuk mund të zmbrapsë drejtësinë. /Sh.Pajaziti

Kush do ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?
VV
PDK
LDK
AAK-Nisma
Lista GUXO
Nuk e di
Voto
1,573
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024