Stadiumi i Suharekës, publikohet projekti
Sport
Lexohet për: 1 min.
8 muaj më parë
Linku u kopjua

Kryetari i Suharekës, Bali Muharremaj në profilin e tij zyrtar në “Facebook” ka publikuar projektin për stadiumin e qytetit.

Pas asaj që deklaroi së fundmi ministri i Kulturës Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku, që komuna e Suharekës duhet të ketë projektin dhe lokacionin e gatshëm për stadium, reagimi i Muharremajt ishte i shpejtë, raporton KosovaPress.

Muharremaj zbuloi se ekziston lokacioni si parcelë katastrale në sipërfaqen 16 hektar, që është miratuar nga PZHK dhe HZK.

Stadiumi i Suharekës pritet të jetë i kategorisë 4 me kapacitet afro 17 mijë ulëse.

Ndërkaq, Muharremaj tha se i mirëpret zyrtarët nga MKRS për të vazhduar me procedurat e tjera.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024