Remzi Ejupi, President Nderi i Prishtinës
Sport
Lexohet për: 1 min.
10 muaj më parë
Linku u kopjua

Përmes një komunikate në faqen zyrtare, Prishtina ka njoftuar se ka mbajtur Kuvendin e klubit, në të cilin ka vendosur ta zgjedhë President Nderi, Remzi Ejupin.

Prishtina e ka nderuar Ejupin për përkushtimin e pashembullt, sakrificën e pafund dhe pasionin e vërtetë në ndërtimin e një tradite futbolli të fuqishme në Kosovë, raporton KosovaPress.

Ejupi është kryetari më jetëgjatë i Prishtinës, ku dha kontributin e tij për 20 vite në klub.

Po ashtu, Ejupi është kryetari më i suksesshëm i FC Prishtina me 16 trofe të fituar: pesë tituj kampioni, pesë trofe të Kupës së Kosovës dhe gjashtë trofe të Superkupës.

Më poshtë e gjeni komunikatën e plotë të Prishtinës.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024